خانه / آخرین اخبار / کم لطفی به اثر باستانی تل ضحاک شهرستان فسا / تصاویر

کم لطفی به اثر باستانی تل ضحاک شهرستان فسا / تصاویر

به گزارش فسانا  تـل ضحاک که در فاصله سه کلیو متری جنوب شهر فسا، وجود دارد  در واقع تلی است که در اثر تخریب بناهای خشتی و گلی دوران گذشته ایجاد شده است. و حدود بیست و پنج متر ارتفاع دارد و در اطراف آن تا محوطه‌ی خندق، سفالها ، آجرها و آثار فراوانی مشاهده می‌شود. این محوطه در تاریخ بیست و چهارم شهریور ماه سال هزار و سیصد و ده شمسی با شماره ثبت پانزده به عنوان آثار باستانی کشور به ثبت رسیده و بارها توسط کاوشگران و باستان شناسان خارجی و داخلی به گونه‌های مختلف مورد بررسی و کاوش قرار گرفته که طی این کاوشها آثار و اشیاء فراوانی از دورانهای مختلف به دست آمده است.

اما مسئله مهم کم لطفی یا بی توجهی مردم و  مسئولین به این اثر باستانی مهم شهرستان می باشد ، هر چند افراد دلسوز و متعهد به ارزشهای ملی و افتخارات تاریخی بارها بر لزوم توجه به آثار باستانی فسا تاکید داشته اند و در گذشته اخباری مبنی بر لزوم  آغاز کاوش باستان شناسی، طراحی، ترسیم و طبقه‌ بندی اشیای مکشوفه، ترسیم و پیاده‌سازی خطوط عرصه و حریم این اثر منتشر گردید (اینجا بخوانید) که این به نوبه خود قابل ستایش است.اما اینکه چه کسی و چه ارگانی وظیفه نگهداری و جلوگیری از تخریب این اثر را دارد و این فرآیند چگونه صورت می پذیرد برای ما جای سوال است.

امیدوارم که مسئولین مربوطه توجه بیشتری بر حفظ آثار باستانی شهرمان داشته باشند و بازدیدکنندگان عزیز در قبال حفظ آن احساس مسئولیت بیشتری نمایند

%d9%81%d8%b3%d8%a7

 

آثار باستانی فسا

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

58566

دستگیری بیش از ۴۰ خرده فروش مواد مخدر و کیف قاپ در فسا

به گزارش فسانا به نقل از yjc سرهنگ فرج رستمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فسا ...